25. 09. 2021

Junioři začali sezonu projektovým zápasem

Po dvou neodehraných sezonách se kluci moc těšili až si opět zahrají. Sezonu 1.ligy juniorů zahájili na hřišti soupeře s partnerským týmem Blue Volley Ostrava.

Po dvou neodehraných sezonách se kluci moc těšili až si opět zahrají. Byť někteří již zahájili sezonu minulý týden na Extralize kadetů. Většina z nich už do hry nezasáhla a zůstala sedět na lavičce nebo nehrála vůbec. I přesto, že jsme se v prvním kole potkali v rámci projektu s partnerským týmem, bylo se na co těšit.

Byl jsem zvědavý jak na tom kluci budou a hlavně co ukáží ti nejmladší. Nahrávku na straně soupeře dirigoval Tomáš Blažek. Hra byla samozřejmě na začátku sezony neurovnaná se spoustou chyb, ale nakonec rozhodla právě větší útočná síla kluků Blue Volley. My jsme tlačili na podání, kdy jsme cíleně trefovali nové libero Blue - Ondru Klose, ze kterého ale s každým přibývajícím míčem opadávala nervozita. Ostatní přihrávači mu pomohli a tak jsme ten tlak neustáli. Tvrdý skákaný servis v podání Honzy Hrnčárka na straně Blue Volley a jeho efektivní útok tak znamenaly v konečném součtu prohru 0:3.

I druhý zápas měl více méně stejný průběh a oba týmy prostřídali všechny svoje hráče. Kluci tak zahájili sezonu dvěma prohrami, ale věřím, že je to bude motivovat k práci na trénincích.