Projekt

Volley Beskydy je název volejbalového projektu, který je svým způsobem unikátní. Jeho vizí je nejen dosahování špičkových výsledků a úspěchů na vrcholové úrovni, ale také zprostředkování možností sportovat velkému množství dětí a mládeže. Tuto vizi naplňujeme prostřednictvím pyramidy, jejíž základnu tvoří nevýkonnostní barevný minivolejbal (BMV) s cílem probudit zájem o sport u nejmenších dětí ve věku 6-10 let. Na BMV pak navazují týmy od žákovských až po juniorské kategorie, které již vychovávají i výkonnostní sportovce. Vrcholem pyramidy je profesionální extraligový tým mužů. Projekt Volley Beskydy sdružuje několik klubů v Moravskoslezském kraji, čímž těží ze synergického efektu vzájemné spolupráce.

Klub

Klub vznikl v roce 2008 z popudu velkého srdcaře, nadšence a mecenáše Vavřince Pečinky jako Školní sportovní klub Beskydy a posléze se přejmenoval na Green Volley Frýdek-Místek. I přes tuto svou poměrně krátkou historii se ve sportovním světě stal pojmem a uznávanou autoritou, kterou musel začít brát český volejbalový svět vážně. Green Volley se stal základním stavebním kamenem projektu Volley Beskydy, do kterého patří spolu s Blue Volley Ostrava, Red Volley Frýdlant n/O a Black Volley Beskydy.

První sportovní krůčky se odehrávaly pouze na okresní a krajské úrovni a jen v kategorii žactva. Posléze přichází na svět Beskyďáček a barevný minivolejbal, do kterého se postupně zapojují stovky dětí. A tak jak v klubu přirozeně „stárli“ hráči, začaly přibývat kategorie kadetů, juniorů a později mužů. V současné době klub disponuje týmy ve všech věkových i výkonnostních kategoriích.

Aktivity klubu v mládežnických kategoriích jsou financovány také Národní sportovní agenturou prostřednictvím programu Můj klub.

Klub se v průběhu let přirozeně stále mění a vyvíjí. V roce 2016, kdy došlo k přejmenování, jsme představili také nové, moderní a dynamické logo.

Výsledky

Nejdůležitějšími milníky v historii Green Volley Frýdek-Místek byly postup do extraligy kadetů, juniorů a nakonec v roce 2019 i zisk extraligové licence v mužské kategorii.

K velkým úspěchům patří stříbro z MČR žáků a šestá místa na MČR kadetů i juniorů.

Několik našich odchovanců jsou členy reprezentačních výběrů ve své věkové kategorii.

Osobnosti

Vavřinec Pečinka – zakladatel projektu Volley Beskydy, vizionář, donátor

Miloslav Chrobák – první předseda klubu a dodnes jeho „dobrá duše“

Michal Provazník – předseda Green Volley Frýdek-Místek